Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł komfortu - nie trąbi przy zamykaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moduł komfortu - nie trąbi przy zamykaniu

    Zamieszczone przez Prezes52
    co chcesz o de mnie
    Nie chodziło mi o Ciebie, ale :?
    Coś jest na rzeczy skoro się odezwałeś :wink:

    Of course my mistake & joke. ops:
    Kasia......

  • #2
    Moduł komfortu - nie trąbi przy zamykaniu

    Z racji nadmiaru czasu podczas urlopu zacząłem grzebać trochę w swojej Octavce 1U.
    Próbowałem włączyć klakson podczas zamykania/otwierania. Użyłem czeskiego motordiaga i vcds-lite. Pozmieniałem wszystko co trzeba w ustawieniach i NIC. Jak nie trąbił - tak nie trąbi... Jakieś pomysły, o co kaman?

    Komentarz


    • #3
      Zrobiłem dokładnie jak Ty w swojej OI Tour i też nie trąbi.
      Potem wyskoczył błąd: źle zaprogramowany moduł komfortu - ale nie wiem, czy jest to związane z zaprogramowaniem podnoszenie i opuszczania szyb za pomocą pilota, czy próbą włączenia trąbnięcia przy zamykaniu.
      Ale potem przeczytałem gdzieś, że z uwagi na hałas podczas zamykania auta (trąbnięcie), a aut na osiedlach mieszkalnych jest mnóstwo, uniemożliwiono włączenie tej opcji w sterowniku. Taka "fonetyczna ekologia".
      Suma sumarum chyba się nie da tego włączyć.

      Komentarz


      • #4
        To się włącza w adaptacjach. Może andrzej22, ma rację odnośnie tego zablokowania ze względu na "fonetyczną ekologię", bo u mnie tego też się nie da włączyć. Ja osobiście tego nie potrzebuję, ale sprawdzałem z ciekawości. Natomiast przyjąłem, że to dlatego,że poprzedni właściciel pozbawił mnie syreny od alarmu, a wydaje mi się, że to ona trąbi, anie klakson.
        Zaglądnijcie sobie tutaj: VW Golf (1J) Comfort System (Generation 2) - Ross-Tech Wiki
        Tu jest opis jak włączyć. Może komuś się uda.
        Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Z tego co pamiętam, to u mnie w O1 FL 2001 też to nie chciało działać.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X